deutsch english mapa serwisu
 
 
 

Osiągnięcia

Nowe inwestycje

W latach '90, zrealizowano w HUTMEN S.A. dwie nowe inwestycje:

 

  • linię technologiczną rur miedzianych o zdolności produkcyjnej, 8 tysięcy ton rocznie
  • konwertor obrotowy z górnym dmuchem do przerobu złomów.

 

Inwestycje te, zarówno w zakresie przygotowania koncepcyjnego i technologicznego oraz realizacji i wdrożenia zostały wykonane przez kadrę Hutmenu.


Linia technologiczna

Linia technologiczna do produkcji rur miedzianych jest jedyną tego typu i jedną z największych inwestycji w przetwórstwie miedzi w Polsce. W chwili obecnej pokrywa około 40% zapotrzebowania rynku krajowego na rury instalacyjne.

 

Za sukces uważamy prawidłową ocenę rozwoju popytu na rury miedziane dla budownictwa i związany z nim kierunek inwestycji.

 

Inwestowanie w przerób złomów - miało związek z oddziaływaniem Hutmenu na środowisko. Na początku lat '80, stanęliśmy wobec alternatywy rezygnacji z przerobu złomów i tym samym utraty rynku (na sprzedaż około 10 tysięcy ton miedzi konwertorowej i brązów odlewniczych) lub przeprowadzenie modernizacji przerobu złomów w taki sposób, aby wyeliminować zagrożenie dla środowiska i utrzymaćprodukcję oraz miejsca pracy.

 

Technologia przerobu złomów

Do przerobu złomów wybrano technologię, która w sposób zasadniczy zmieniła przebieg procesu metalurgicznego, eliminując dotychczasowych 7 agregatów piecowych, które po wdrożeniu zostały wyłączone z eksploatacji. Zastąpiono je jednym urządzeniem - konwertorem obrotowym z górnym dmuchem, w którym proces przebiega hermetycznie.

 

Priorytetowym celem działalności Hutmenu jest produkcja wysokiej jakości wyrobów z metali nieżelaznych, które spełniają potrzeby i oczekiwania Klientów, co gwarantuje wysoko wyspecjalizowana kadra, nowoczesne wyposażenie kontrolno-pomiarowe oraz dbałość o stosowanie najnowszej światowej technologii.
Potwierdzeniem wysokiej jakości wyrobów jest przyznanie w 1998 roku certyfikatów Systemu Zarządzania Jakością zgodnego z wymaganiami normy ISO 9002.


Klienci

HUTMEN S.A. w ciągu 56 lat działalności w branży przetwórstwa metali nieżelaznych osiągnął światowy poziom produkowanych wyrobów, spełniających najwyższe standardy jakościowe. Dowodem tego jest zainteresowanie kontrahentów zagranicznych, gdyż około 40 % sprzedaży stanowi eksport wyrobów. Naszymi Klientami w Europie są: Niemcy, Anglia, Francja, Szwecja, Finlandia, Austria, Szwajcaria, Norwegia, Belgia, Dania. Wyroby Hutmenu docierają na kontynent amerykański, do USA i Kanady. Odbiorcami naszych wyrobów są kraje Dalekiego Wschodu: Singapur, Hongkong, Tajlandia, Malezja, Tajwan.

 

 


start wstecz do góry
 
 
Hutmen S.A.
ul. Grabiszyńska 241,
53-234 Wrocław
Mapa dojazdu
CMS   Powered by: Edito
Realizacja: ideo